skutecznapodologia.pl

skutecznapodologia.pl

Plaskostopie – obajwy i leczenie

Płaskostopie jest dość popularną chorobą wśród dzieci. Nie jest to jednak choroba bardzo groźna ponieważ przez rehabilitację można ją wyleczyć. Wspólna stan znany jako płaską stopą jest, gdy jedna lub obie stopy nie mają w pełni uformowany łuk.

Istnieją cztery łuki stóp ale to przyśrodkowej łuk podłużny lub wewnętrzny łuk, który jest naruszona. Jest to główny łuk stopy i tworzy pomiędzy podstawą kości piętowej (Calcanium) i głowie kości śródstopia.

Więzadło zaangażowany jest zawieszony przez kości skokowej, kości łódkowatej i trzy kości klinowate, jak napis na dziobie.

Przyczyny płaskie stopy

Wiele ludzi cierpi z niskimi łuki lub braku utworzony łuk w ogóle, może być bardzo bolesne, co może wynikać z szeregu warunków:

Rozwojowy

Dziedziczny

Pękniętego ścięgna lub więzadła

Porażenie mózgowe i rozszczep kręgosłupa

Jeśli płaskim footedness został doświadczane przez każdego innego członka rodziny, to warunek ten może być dziedziczna. W zależności od wieku i stanu zaawansowania inne podejście do podpór wkładka może być konieczne.

Jeżeli stopa nie rozwija się prawidłowo może to również prowadzić do nieprawidłowej pozycji spaceru, ale są szanse, będzie to bardziej do naprawienia, jeśli pacjent ma mniej niż warunek jest odbierane raczej prędzej niż później.

Inne warunki, takie jak rozszczep kręgosłupa, dystrofia mięśni lub porażenie mózgowe spowoduje płaskim stóp, ponieważ może pęknięcie ścięgna lub więzadła powodując zaburzenia cyklu chodu iw tych przypadkach operacja może być jedynym rozwiązaniem.

Ponieważ ludzie płaskie stąpający idą nienaturalnie w tej części stopy mogą rozwijać modzele i odciski, które mogą stać się bolesne. Będą one również nosić swoje buty dość szybko, jeśli właściwe podpory łuku nie są zamontowane. Może to również prowadzić do innych bolesnych problemów z kostki, kolana lub biodra, a wyrównanie kończyny dolnej nie jest tak jak powinno być.

Jak leczyć płaskie stopy z podeszwami

Istnieje kilka sposobów leczenia spłaszczenia, ale to chyba lepiej, aby uzyskać fachową poradę od chiropodist / Podiatra przed rozpoczęcia leczenia samego siebie, zwłaszcza jeśli masz wtórnych uszkodzeń, takich jak odciski, ponieważ mogą one wrzód i zarazić.

Chorzy na ogół trzeba kupić wysokiej jakości wkładki zwane ortezy wykonane z różnych materiałów, które mieszczą się wewnątrz buta i wspierają łuk w specyficzny sposób. Istnieje off produktów półki z lokalnej aptece to zrobić, ale często jest lepiej, aby uzyskać niestandardową ortezy wykonane.

Materiał, z jakiego wykonana jest z ortezy jest ważne, czy musi być miękki, aby nie spowodować wzrost ciśnienia z łukiem rozpadającej się taki, który jest twardszy, większego wsparcia. Będzie to zależeć od wielkości spadła łuku można doświadczają, czy łuk wspiera wkładka będzie korzystne, ponieważ w przeciwieństwie do wkładki żelowej.

Może to być bardziej drogie, ale jeśli jest to elastyczne ortezy, może być regulowana przez "nadania", jak łuk jest podnoszona z czasem.

Więcej o Arch Pain

Jeśli występują stany zapalne lub pieczenie w łuku w nocy, zapewne masz pewien stopień bólu łuku.

To jest, tutaj gdy więzadło rozcięgna podeszwowego, który tworzy łuk staje się stan zapalny i nie należy mylić z powięzi podeszwy, które są drobnymi rozdarcie więzadła na piętę. W obu przypadkach jest to ze względu na nadmierne rozciąganie więzadła z powodu urazu.

Najlepszym sposobem leczenia tego rodzaju ból łuku jest stosowanie ortezy usunąć ciśnienie z łuku i zapewnić wsparcie, aby skorygować ustawienie stóp i późniejszej postawy ciała.

Nawet jeśli nie cierpią z płaskim footedness lub ból łuku może to być dobry pomysł, aby korzystać z wsparcia arch off-the-shelf lub wkładkę, aby zapobiec wystąpieniu warunku. Jeśli jesteś sportowcem lub biegaczem lub Twoja praca wymaga, że ​​stoisz na długie okresy czasu znajdziesz to rodzaj wsparcia łuku będzie bardzo korzystne.

Mark Daws to telefon chiropodist / Podiatra w Wielkiej Brytanii, zarejestrowana Zdrowia Troska Zawody Radę, z ponad 12-letnim doświadczeniem w branży. Jest właścicielem i pisze na stronie Komórka Chiropodist.co.uk o wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne stóp. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej wskazówek na płaskostopie i ortopedyczne oraz prosimy o komentarz lub "Like" mnie na mojej stronie na Facebooku, klikając tutaj pieszo i Arch Pain, gdzie mam znacznie więcej informacji i wskazówek dotyczących kwestii pielęgnacji stóp.

Wpis zawdzięczamy