skutecznapodologia.pl

skutecznapodologia.pl

Leczenie chorob zwiazanych z duzym palcem u stopy

Leczenie chorob zwiazanych z duzym palcem u stopy

Wbrew pozorom to właśnie duży palec jest najbardziej narażony na urazy, bardziej niż pozostałe palce. Jak sobie radzić z tymi chorobami? Zapalenie stawu dużego palca może być stan bardzo wyłączenie, jak bolesne ruch tego stawu może utrudniać zdolność wygodnie chodzić. Konserwatywne możliwości leczenia tego stawu są nieco ograniczone ze względu na odkształcenia na niej przez organizm podczas chodzenia. Operacja jest zwykle wykonywane do obróbki, a stosowanie wspólnych implantów są bardzo popularne. Ten artykuł będzie przegląd rodzajów implantów stawów dostępne w leczeniu palucha wspólnego stawów.

Zapalenie stawu dużego palca, zwany także 1st śródstopia paliczkowego stawu, jest bardzo powszechne i jest najczęstszym miejscem objawowego zapalenia stawów u podnóża. Dużą stawów palców składa się z zaokrąglony głowie pierwszej kości śródstopia oraz wklęsłej części podstawy paliczka bliższego, pierwszej kości dwóch w samej palucha. Zapalenie stawów występuje, gdy chrząstki, który obejmuje końce dwóch powyższych kości obniża się, powodując utratę normalnej płynnego ruchu stawu. Kostnego miele na kości i tkanki i wokół złącza staje się stan zapalny. Duże ostrogi na górze i wokół wspólnego formularza, a może ograniczać ruch jeszcze bardziej. Zniszczenie wielkiego palca połączenia rozpoczyna się zwykle w wyniku długotrwałe noszenie eksploatacyjnego chrząstki dzięki pierwszemu śródstopia, która tworzy się zbyt długie, zbyt krótkie lub też podwyższonym. Bunions może również powodować zapalenie stawów, gdzie duży palec jest zbyt mocno odchylone w stronę drugiego palca, i 1 śródstopia wystaje za daleko w drugą stronę. Uraz, zwłaszcza wcześniejsze złamania, które zaangażowane stawu lub jeden z jego kości, może w końcu doprowadzić do zniszczenia stawów i zapalenie stawów. Istnieje również wiele innych chorób, które powodują większe znaczenie (oraz niektórych przypadkach nienaprawialne) destrukcji stawów, w tym łuszczycy, Body-wide odpornościowych artretyczne uwarunkowań systemowych, zakażenia kości, brakiem dopływu krwi do kości, choroby nerwów związanych w określonych warunkach.

Nonsurgical leczenie palucha wspólnego stawów mogą mieć ograniczoną pomoc w porównaniu z zapaleniem stawów w większych stawów, takich jak kolana i biodra. Mogą to być sztywne buty i wkładki mające na celu ograniczenie ruchu stawu, a także leki przeciwzapalne i zastrzyki. Środki te rzadko zapewniają trwałą ulgę.

Chirurgiczne leczenie palucha wspólnego stawów dotyczy procedur, które albo zachowanie połączenia, zastąpi wspólną lub zniszczenia stawu razem. Wspólne procedury konserwujące stosuje się w łagodnych przypadkach zapalenia stawów, lub tych, którzy mają wysokie wymagania funkcjonalne (np konkurujących sportowców) lub nie mogą poddać się wspólną procedurę implant lub zniszczenie z powodu złego stanu zdrowia lub gęstości kości. Procedury te obejmują usuwanie ostróg kostnych i luźnych cząstek kostnych i ewentualnie korygowanie wszelkich nietypowych 1. pozycji śródstopia. Wspólne zniszczenie, które sprowadza się do usunięcia wszystkich chrząstki i fuzję stawu więc nie porusza w ogóle (eliminując ból), jest wtedy, gdy zapalenie stawów jest ciężka, a także w bardziej umiarkowanych przypadkach, w zależności od filozofii chirurga. Niektórzy chirurdzy wolą korzystać z tej funkcji we wszystkich bolesnych stawów przypadkach, inni wolą implanty sztucznie przywrócić ruch.

Ponieważ zakres niniejszego artykułu jest implantów stawów, dyskusja będzie koncentrować się na tę opcję. Wspólne implanty stawu dużego palca już od dobrze ponad pięćdziesięciu lat. Wspólne implanty mogą zastąpić obu stron stawu, albo tylko z jednej strony, pozostawiając chrząstki drugiej stronie jest nienaruszona. Różnorodne materiały zostały wykorzystane do implantów, w tym z silikonu, z różnych stopów metali oraz ceramiki. Niektóre implanty przetrwały próbę czasu, a inne odeszły w zapomnienie z powodu problemów projektowych lub implantów niepowodzeń.

Jednym z pierwszych projektów implantów, i jeden, który jest nadal w użyciu do dziś przez niektórych lekarzy, jest w zasadzie zawiasu z łodygami, że napotkasz 1. śródstopia i paliczka bliższego, odpowiednio. Implant ten jest wykonany z twardej żelu silikonowego, który jest wystarczająco sztywny, aby wytrzymać siły działające na palucha i wystarczająco elastyczne, aby umożliwić ruch zginania na zawiasie. Implant ten był używany przez prawie czterdzieści lat, i ma dość przyzwoity wskaźnik sukcesu. Charakter materiału żelu silikonowego może prowadzić do powikłań, w tym zwyrodnienie silikonowego i osadzanie się cząstek w otaczającej tkanki miękkiej, jak również trzpień szczelinowania oraz implantu poślizgu jeśli nie ciasno w kości z powodu poszerzenia otworu trzpienia.

Być może najbardziej popularne dziś projekt implant jest historycznie najwcześniej implant. Taka konstrukcja implantu został w użyciu od 1950 roku i okazał się trwały, skuteczny i ogólnie komplikacji darmo, kiedy prawidłowo zainstalowany. Ta konstrukcja implantu zastępuje "kielich" w części bliższej paliczka połączenia, i składa się z wklęsłej płytki przymocowanej do trzonu, który wywiera swój wpływ na kości. Implant ten odpowiada w szczelnie i ma cienki profil, tak że nie jest dużo anatomicznej kości musi zostać usunięta w celu dopasowania go do złącza. Oryginalny projekt jest nadal w użyciu, a wiele firm ma implanty, które są bardzo podobne pod względem kształtu i funkcji. Ten implant, a zastępuje się tylko po jednej stronie połączenia, jest bardzo skuteczne w przywracaniu wspólny ruch bez bólu, nawet jeżeli druga strona połączenia zawiera dużą ilość, jak również utraty chrząstki. Powikłania mogą obejmować inne obrzęk stawów wykonaj operację na chwilę, jak również implant poślizg z umieszczeniem lub szczelinowania toe kości w bardzo małej liczbie przypadków. Ten autor osobiście używany ten projekt od lat z dobrym wynikiem.

Nowsza zaprojektowano w ostatniej dekadzie zapewnia wymianę na powierzchni boku kości śródstopia złącza. Anatomicznie, to jest ta strona, która ściera się najwięcej, a więc teoretycznie jest najbardziej optymalna część złącza do wymiany. Niestety, ta kość jest znacznie trudniejsza do zaprojektowania częściowego implant dla danej To rozmiaru, kształtu i roli w ruchu stawu jest. Niedawne konstrukcja przezwyciężenia tych problemów i ma sukces nawierzchni część śródstopia stawu rozwiązać ból stawów i zwyrodnienie. Ten rodzaj implantu zasadniczo składa się z okrągłej części "head", która zastępuje wiele, choć nie wszystkie, z końcem 1 śródstopia. jest przymocowany do końca kości za pomocą trzonu, który jest albo przykręcony lub uderzeniu w kanale kości. Część podstawowa paliczka bliższego będzie następnie przejść nad tym implantu, przy czym efekt końcowy jest lepszy ruchu i zmniejszenie bólu. Podobnie jak w innych implantów kości, ta konstrukcja może spowodować pękania kości, a ponadto w przypadku nieprawidłowo umieszczone (lub jakość kości nie jest idealny), trzpień może przemieszczać się w kanale kości, co prowadzi do wszczepiania ruch powierzchni.

Ostateczna konstrukcja w implantach dla palucha wspólnego stawów jest jedną najbardziej technicznie zakwestionowane i historycznie najmniej skuteczne i spójne w projektowaniu. Implanty te dwa kawałki, które zastępują obu stronach stawu odpowiednio. W istocie, nie jest składnikiem pojemnik do bliższego paliczka a "kulkowych składnika na 1 śródstopia. Te projekty wymagają usunięcia wielu kości, aby mogły zmieścić się prawidłowo, a historycznie miały wyższy wskaźnik awarii, które implantów jednostronna. Ta wspólna nabiera dużej ilości mocy w czasie chodzenia, obecność metalu w kości, w tym stawu zwiększa nacisk na odpowiednich kości. Gdy metal znajduje się na obu stronach spoiny, wyższy wskaźnik obciążenia kości może rozwinąć, jak również większą częstość występowania złamania implantu złamania kości. ulepszenia konstrukcyjne utrzymują się nawet teraz, a istnieje wiele chirurgów, którzy wolą korzystać z implantów z obu stron zamiast jednej strony pomimo tej historii, zwykle ze względu na ich własny sukces z pomocą dwustronnego projektu. Choć autor nie preferują korzystanie z całkowitych wspólnych implantów w wielkim stawie palca, współczesne projekty są nadal bardzo uzasadniony i skutecznym sposobem na poprawę wspólny ruch i zmniejszyć ból, zwłaszcza w przypadku ciężkiej erozji obu stronach stawu powierzchnia.

Wspólne implanty stawu palucha stawów jest cennym rozwiązaniem dla łagodzeniu bólu i poprawę funkcji nożnego. Istnieją pacjenci, którzy nie powinni używać tych implantów, bez względu na wygląd. Obejmują one bardzo ciężkie i osób otyłych i osób o niskich gęstości kości lub którzy mocno dymu i spadły gęstość kości w wyniku nikotyny na przepływ krwi do kości. Obejmują one również diabetykom lub innych z poważną chorobą nerwów, ponieważ zmniejszyła się uczucie może prowadzić do nadmiernych stóp wspólnych nacisków i ewentualnego zniszczenia. Ludzie z palucha wspólnych implantów należy również pamiętać, że ruch jest rzadko 100% poprawie, a większość czasu w kucki na swoich palcach nie jest wygodne ze względu na pewne ograniczenia ruchu, że obecność sztucznego stawu tworzy. Jednak w dużym obrazie, te implanty są bardziej wiarygodne, bardziej wytrzymałe i są mniej prawdopodobne, aby zarazić niż większe implanty, takie jak te w biodrach i kolanach, a oni rzadko mają być usunięte lub zastąpione.

Dr Kilberg zapewnia współczujące i kompletne stopy i kostki opieki dorosłych i dzieci w obszarze Indianapolis. On board poświadczone przez American Board of Surgery Podiatric i jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego Podiatric. Odwiedź stronę praktyce tego Indianapolis podiatrist aby uzyskać więcej informacji.

Wpis zawdzięczamy