skutecznapodologia.pl

skutecznapodologia.pl

Zapalenie sciegna Achillesa – zapobieganie i leczenie

Zapalenie sciegna Achillesa - zapobieganie i leczenie

Zapalenie ścięgna Achillesa to dość popularne schorzenie u młodych jak i starszych osób. Jak zapobiegać temu i jak się dokładnie i skutecznie leczyć?

Powięzi podeszwy jest gęsta struktura wstęgi, który biegnie od dolnej aspekcie pięty w kierunku podstawy palców. Powięzi podeszwy jest częścią konstrukcji, która przyczynia się do utrzymania łuku wewnątrz stopy.euroimpex.pl Często pacjent, który ma szczelność rozcięgna podeszwowego zostanie następnie opracować wtórnego ścięgna Achillesa, z powodu nieprawidłowych sił, które następnie przechodzą na tylno pięty.

Zapalenie ścięgna Achillesa i podeszew obejmują zapalenie powięzi, odpowiednio, ścięgna Achillesa wprowadzającej do pięty i zapalenia rozcięgna podeszwowego wprowadzającej do pięty w dolnej części pionowej. Pacjenci z tych diagnoz może odczuwać ból w pięcie lub na tylnej aspekcie pięty kiedy po raz pierwszy pojawiają się w godzinach porannych lub kiedy wstać z pozycji siedzącej i podejmuje swoje pierwsze kroki.

Rentgenowskie pięty może często wykazują zwapnienia wewnątrz ścięgna Achillesa na swoim miejscu insercji i zwapnień w dolnej części piętowej koło wkładania powięzi podeszwy. W tym przypadku, jeżeli pacjent ma zwapnienia w pobliżu wkładania ścięgna Achillesa, a prawidłowa diagnoza się calcific ścięgien.

Leczenie ścięgna Achillesa i powięzi podeszwy polegają na rozciąganie i zastosowanie leków przeciwzapalnych. Istnieje wiele ćwiczeń rozciągających, które pomogą w Zapalenie ścięgna Achillesa i powięzi podeszwy ale dwa ćwiczenia w szczególności mogę znaleźć się być całkiem użyteczne.

Pierwsze ćwiczenie polega twarzą do ściany i mający swoje stopy płasko na podłodze z palcami w przybliżeniu 12 do 15 cali od ściany. W tym momencie, trzymając pięty płasko na podłodze, trzeba pochylić się do ściany i dotykać ich piersi ścianę i przytrzymaj odcinku przez około jedną minutę. Jeśli w procesie próbuje dotykać klatki piersiowej pod ścianą, nie jesteś w stanie zachować swoje pięty na ziemi, trzeba zbliżyć się do ściany, aż można dotykać klatki piersiowej do ściany. Jak stać się bardziej elastyczne, niż można zacząć stojąc dalej od ściany. Jednak twoje pięty muszą utrzymywać kontakt z podłogą całej jednej minuty rozciągania. Ćwiczenie to powinno być zrobione natychmiast po wstaniu rano i powtórzyć dla odstępach jednominutowych w ciągu dnia.

Drugie ćwiczenie przeznaczone zarówno dla powięzi podeszwy i ścięgna Achillesa zaangażowane umieszczenie własnego stopę w kącie między podłogą a ścianą. Idealnym kątem do dołu nóżki powinien wynosić 45 stopni. Należy zachować swoje kolano prosto zablokowane w trakcie tego procesu. Dzięki prostej i kolana zablokowane pięty na podłodze i nogi odpoczynku znowu ściany, próbuje się wcisnąć w dół i przytrzymać ten odcinek przez około jedną minutę. Ktoś kiedyś określił to ćwiczenie jako udając zgnieść błąd, który istnieje na styku podłogi i ściany. Ponownie, to ćwiczenia powinny być wykonywane na wynikające rano i przez cały dzień, wyciągając lewą stopę, a Koszulki z nadrukami Jump City następnie prawą nogę przez około jedną minutę każdy.

Jeśli ktoś łączy się z Achillesa rozciągnąć podeszwowej rozciąganie, to całkowity czas, aby zakończyć rozciąganie będzie około trzech minut. Minutę wiązałoby rozciąganie oba ścięgna Achillesa poprzez umieszczenie piersi przed i ścianą minutę każdy byłby poświęcony na rozciąganie rozcięgna podeszwowego każdej stopy.

Jeśli te proste ćwiczenia nie złagodzić stan, to planując wizytę u chirurga ortopedę byłoby właściwe. Podczas tej wizyty rentgenowskie będą uzyskane i dalsze zabiegi omawiane. Następnym krokiem w leczeniu byłoby zastrzyki kortyzonu do rozcięgna podeszwowego, aby złagodzić uporczywy stan zapalny i ból.

Dla tych ciężkich przypadkach, które nie reagują na środki niechirurgiczne, interwencja chirurgiczna może być konieczne. Endoskopowe uwolnienia podeszwowego powięzi (bardzo małe nacięcia, wykorzystując niewielką kamerę, aby zlokalizować powięzi podeszwy) będzie wykonywana, gdzie powięź chirurgicznie "zwolniony" lub poluzowane, zapewniając ulgę 70-80% pacjentów, którzy mają operację.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące powięzi podeszwy lub Zapalenie ścięgna Achillesa, można odwiedzić nas w Ortopedii Spine Center dla oceny tego czy jakiegokolwiek innego ortopedycznego lub ból Zarządzania kwestii.

Dr Robert J. Snyder, MD jest lekarzem z Ortopedii i Spine Center, wiodącego dostawcy Suffolk ortopedii usług takich jak Suffolk chirurgii stawu skokowego i Suffolk ambulatoryjnej całkowitej wymiany stawu. Ortopedycznego i Spine Center można znaleźć w Internecie pod adresem: OSC-Ortho.com.

Wpis zawdzięczamy