skutecznapodologia.pl

skutecznapodologia.pl

Bol srodstopia – wylecz to

Bol srodstopia - wylecz to

Ból śródstopia jest niezwykle uciążliwym schorzeniem. Nie należy problemu bagatelizować i gdy tylko się pojawi natychmiast udać się po profesjonalną pomoc. Ball bólu stóp jest klasycznie znana jako Metatarsalgia (Met – tuh Smoła – SAL – juh). Termin Metatarsalgia służy jako catch-all termin używany do opisania szeregu schorzeń, które powodują ból pod śródstopie.jakie ubezpieczenie samochodu wybrać Długie kości stopy są nazywane śródstopia i koniec, gdzie śródstopia spełniać palce są nazywane śródstopowym paliczkowego. Łącząc nazwę kości śródstopia "," z przyrostkiem "bromialgii" oznacza ból odpowiednio opisuje ten stan. Szefowie 2., 3. i 4. śródstopia nadrobić to, co większość z nich uznaje śródstopie. Połączenia te są najczęściej dotknięte z powodu nadmiaru ciśnienia, nadużywania i / lub mikrourazy, co prowadzi do stanu zapalnego i bólu.

Najczęstszym objawem jest głębokie, achy bóle pod śródstopie, które mogą stać się ostre lub kłujący w pozycji stojącej lub chodzenia. Nie może być strzelanie ból lub mrowienie w palcach, które wskazywałyby zapalenie nerwów. Uczucie chodzenia na bryłę lub sznurka lub "wiązek skarpecie" pod stopą jest powszechne. Ból zwykle pogarsza się spacery i długie okresy sytuacji, zwłaszcza gdy naciska się na śródstopie. Wąskie buty mogą zwiększyć ból i otarcia lub masowania przodostopia może złagodzić ból.

Kilka z najczęstszych przyczyn bólu stóp piłki obejmują wadliwych mechaniki stóp, deformacje strukturalne takie jak hammertoe lub porzucone śródstopia, buty źle dopasowane i nadwagi. Wiele razy jest to kombinacja powyższych autorów, co powoduje Metatarsalgia. Wadliwe mechaniki stopy są cechą dziedziczną w wyniku nieprawidłowego ruchu stopy. W warunkach usługi transportowe i spedycyjne Gdynia przodostopia, napięte mięśnie łydek i overpronation (nadmiernej rotacji i upadku stóp) powodować nadmierną presję na przedniej części stopy. Napięte mięśnie łydek powodować pięta podnieść wcześnie podczas chodzenia i to redystrybucji wagi w kierunku przedniej części stopy. Nadmierne obrotu stopy i załamania łuku w połączeniu z nadmiernej ruchomości z 1. Ray (łuk i palucha) powoduje, że ciężar przejścia od palucha do mniejszych stawów palców podczas chodzenia. Znaczne i nienormalne siła jest umieszczone na małej powierzchni stopy podczas "odepchnąć", a to skutkuje powtarzalnym szczepu, podrażnienie, zapalenie i ból małych stawów (2, 3 i 4 stawów śródstopia paliczkowego) w stopę. Szczególne warunki, takie jak nerwiak lub zespołem przeciążeniowym śródstopia drugiego może się rozwijać.

âEUR¨Runners mają wysokie ryzyko zachorowania Metatarsalgia powodu powtarzalnego oddziaływania przodostopia, ale każdy sport, który wiąże się zepchnąć na przedniej części stopy może być potencjalny problem. Gdy zawodnik zmienia ich reżim treningowy dodając wzgórza lub sprinty, nadciśnienie może powodować ból i stan zapalny w stawach w przedniej części stopy. Słabe buty jakości, pozbawione wsparcia i absorpcję wstrząsów może przyczynić się do rozwoju.

deformacje strukturalne, takie jak hammertoes może powodować ból pod śródstopie. Hammertoe jest krzywy palec, który powoduje siły wsteczne na głowie kości śródstopia. Jak toe kurki w górę, głowa kości śródstopia jest popychany w dół. Głowica śródstopia jest widoczne na dole przedniej części stopy i bardziej podatne na wzrost ciśnienia. Wiele osób skarży się na uczucie guzek lub guzek pod ich stopy lub narzekać chodzenie na kości pod śródstopie.

Złej jakości lub źle dopasowane buty są jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju piłki bólu stopy. Wąskie, ciasne buty skompresować przodostopia i zmusić głów śródstopia razem. Stanowisko to zaburza normalne funkcjonowanie stopy podczas chodzenia i zwiększa pocierać i podrażnienie w okolicy przodostopia.

Leczenie polega na identyfikowaniu i rozwiązywaniu przyczynę problemu. W wielu przypadkach jest to kombinacja wadliwych mechaniki stopy, niska jakość obuwia i zmian lub wzrost reżimie treningowym lub niedawnej nadwagi. Ortezy powinny być wykorzystywane do kontrolowania nieprawidłowych ruchów stopy i rozpraszać ciśnienie więcej wieczorem. Butów powinna być sztywna wzdłuż podeszwy, zginać tylko w obszarze palców, mają co najmniej 1/2 piętę i mieć odpowiednie wsparcie. Cielę rozciąga szyny lub w nocy mogą być wykorzystywane do tych z ciasnych cieląt wyeliminować piętę podnoszenia wcześnie podczas chodzenia. Istnieje wiele klocków śródstopia, które mogą być wykorzystywane w celu rozłożenia nacisku pod podeszwą stopy, w celu złagodzenia bólu i przyspiesza gojenie.

Christine Dobrowolski, DPM jest Podiatra i właściciel Northcoast Footcare, Inc zasobów internetowych, produktów do pielęgnacji stóp i informacji na temat zdrowia stóp. Więcej informacji na temat Metatarsalgia i piłka bólu stopy. Więcej informacji o produktach w celu łagodzenia bólu piłki stóp.

Wpis zawdzięczamy